Burc Yorumları

 • Gunluk burc
 • Gunluk burc
 • Gunluk burc
 • Gunluk burc
 • Gunluk burc
 • Gunluk burc
 • Gunluk burc
 • Gunluk burc
 • Gunluk burc
 • Gunluk Burc oku
 • Gunluk Burc oku
 • Gunluk Burc oku
 • Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Yayınlandı

  Android telefonların çehresini değiştirmesi beklenen yeni güncelleme Android 6.0 Marshmallow dün akşam yayınlandı. Bakın güncelleme ile neler değişiyor.

  Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Yayınlandı

  Beklendiği gibi 6 Ekim akşamı Google, Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınladı. Güncellemenin özellikle RAM yani bellek ile batarya tüketimi konusunda ciddi iyileştirmelerle geldiğini belirtelim.

  Şimdilik Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 ve Nexus 9 model cihazlara yüklenebilen güncellemenin çok yakında diğer Android telefonlara da gelmesi bekleniyor.

  NEXUS CİHAZLAR DIŞINDA YENİ GÜNCELLEME BAKIN HANGİ CİHAZLARA GELİYOR?

  Huawei Nexus 6P
  LG Nexus 5X
  LG G3
  LG G4
  HTC One M8
  HTC One M9
  HTC One M9 +
  Motorola Moto G (3. nesil)
  Motorola Moto X Play
  samsung galaxy s6
  Samsung Galaxy S6 Edge
  Samsung Galaxy S6 EdgePlus
  Samsung Galaxy Note 5

  Android 6’ya sesli komut özelliği
  Android 6’ya sesli komut özelliği
  Samsung Galaxy Note Edge
  Samsung Galaxy Alpha
  Sony Xperia Z5 Hayır
  Sony Xperia Z5 Compact
  Sony Xperia Z5 Premium
  Sony Xperia Z3 Hayır
  Sony Xperia Z3 Compact
  Sony Xperia Z3 +

  ANDROID 6.0 MARSHMALLOW GÜNCELLEMESİ İLE YENİ NELER GELİYOR

  TABLET ARAYÜZÜ

  Eleştiriler Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünden sonra Android tabletarayüzlerinin çok da değişmediği kanaatinde. Marshmallow’da kullanıcıya bir yenilik sunmuyor. Lollipop ile arasında fark edilebilir bir değişiklik olmadığı fikri hakim. Eleştiriler bu noktada aslında ikiye ayrılıyor, kimi bunun kötü bir şey olamadığını alışkanlıkların devam etmesi açısından olumlu olduğunu savunurken, diğer taraftan bir yenilik getirmeyecekse sürüm atlamanın manası olmadığı tartışılıyor.

  RAM YÖNETİMİ VE ÇOK İŞLEM YAPABİLME KAPASİTESİ

  KitKat sürümüyle RAM yönetimi algoritmasını tamamen değiştiren Android işletim sisteminin, onca yeniliğe rağmen bu algoritma üzerine Marshmallow ile bir şey katmadığı konuşuluyor. Bunu savunanlar, Android M’in uygulama geliştiriciler için çıkardığı sürümü deneyen kullanıcılar. Uygulama geliştiricilerine göre, telefonlar henüz 4GB RAM kullanmayı bir standart haline getirmemişken “multitasking” yani çok işlem özelliği de optimize edilmemiş.

  DAHA İYİ BİR KİLİT EKRANI VE WİDGET’LAR

  Android 6.0 Marshmallow’un boot ekranı (açılış) çok güzel olsa da, kullanıcılar kilit ekranın da Lollipop’dan daha değişik bir işlevsellik bulamamışlar. Bu da Marshmallow ve Lollipop arasında önemli bir fark olmadığının bir işareti olarak eleştiriliyor. Kilit ekranında kullanılabilen widget’lar ve bildirimler hala aynı ve yeni özelliklere ait çok az widget ya da az bildirim kilit ekranına taşınabiliyor. Ancak bildirimlerin Marshmallow’da daha düzenli ve kişiselleştirebilir olmasının da bir artı puan olduğuna dikkat çekiyorlar.

  Okunma Sayısı ;

  Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Yayınlandı Benzer Yazılar

  PROGRAMI İNDİR(Hızlı İndirme) Bu yazı, "28 Aralık 2017" tarihinde yazıldı ve " Program İndir " kategorisinde
  http://bomeni.com/?p=251 Pes 2013 Bal Editor 1.4 Full İndir Pes 2013 Bal Editor v1.4 İndir bilgi Pro Evolotion Soccer 2013 oyunun efsane ol modu oynayanlar
  TBMM Genel Kurulu’nda, Elektrik Piyasası Kanununda yapılan değişikle, elektrikteki her türlü kayıp kaçak bedeli bundan sonra aboneden tahsil
  Manisa’da şarja takılı cep telefonunun bataryasının patlaması sonucu yangın çıktı. Evdeki 6 kişi canını zor kurtarırken ev ve bitişikteki
  Dünya genelinde saatler 1 saat geri alınırken Türkiye’de 1 Kasım seçimleri için saatler geri alınmadı. Cihazlar saati otomatik geri aldığı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Yayınlandı Etiketler